[Panorama 360×4] Białystok. Dzwonnica przy cerkwi Świętego Ducha.

Dzwonnica przy cerkwi Św. Ducha wybudowana została w latach 2006-2012 wg projektu Jana Kabaca i Mikołaja Maleszy. Na wieży na różnych poziomach umieszczono 10 dzwonów - największy waży 800 kg, najlżejszy 18 kg. Dzwony zostały odlane w Holandii i Węgrowie. Wysokość dzwonnicy to 70 metrów w tym 16-metrowa kopuła z krzyżem (kopuła 10m, krzyż 6m). Poniżej niej, czyli na poziomie 53 metrów znajduje się taras widokowy (Dane z artykułu w Przeglądzie Prawosławnym; matematyka mówi, że tars powinien być na wysokości 54m (chyba, że wysokość całkowita to 69m; ale jeszcze są drzwi i strop, więc może 52m?). Inne źródła podają wysokość tarasu 55m, a kopuły 15m). Wolny wstęp na taras w dalszym ciągu nie jest możliwy. Zapraszam do obejrzenia panoram - możesz wcisnąć przycisk pełnego ekranu. Nie musisz od razu iść na górę. Audio w tle - machinimasound.

5 Odpowiedzi

 1. Bardzo dobry wpis, rzetelny i profesjonalny opis zagadnienia. Dziękuję i pozdrawiam.

 2. Ale tam proboszcz nikogo nie wpuszcza, a jak mi się wydaje zdjęcia są robione z zewnątrz, np poza antenami to widać. Mi ta dzwonnica nie pasuje do ładnego budynku świątyni, część ‚blaszana’ jest za długa.
  Kiedy tam będzie można wstąpić ? A materiał jest chyba z okolic września 2013 roku.Ale jak nie można wejść to materiał interesujący, bardzo.

  • Mateusz Malinowski

   Nie wiem kiedy będzie można wejść. Musiałem starać się o specjalne pozwolenie. Zdjęcia z początku października 2013r.

 3. Świetna panorama :) Dopiero trafiłam na Twoją stronę i widzę, że czeka mnie sporo podziwiania.

 4. Kapitalny opis i prezentacja. WOW!

Zostaw Komentarz

Wpisz wynik działania. Komentarze przed publikacją są moderowane. *